Výbava – cestování na lehko

Každá věc, kterou máte navíc, vám většinou akorát znepříjemňuje život. Musíte se o ni starat a pak zbývá méně času zabývat se podstatným.
Můj bágl vážil asi dva a půl kilogramu. Přesto jsem ho při jízdě na koloběžce cítil. Bohužel, až na závěr cesty jsem zjistil, že se dá krásně pověsit na řídítka…:-).

Výbava a jak fungovala ?

1. Koloběžka Kostka Rebel Fold
Jediná možná volba pro tento typ cesty. Nejlehčí skládací koloběžka na světě.  I s pumpičkou a lepením 6 kg. Po asfaltu frčela jak blázen a i kamenité cesty zvládla. Defekt za celou dobu žádný, akorát  odřené břicho.

2. Fotoaparát Olympus Stylus TG-2
Poprvé v životě jsem mohl fotit za každých podmínek. Zpocený, v prachu, ve vodě i za jízdy. A pak díky dobré světelnosti objektivu i za deště a šera. Nemusel jsem se bát, že se foťáku něco stane. To dává velkou volnost tvorbě.

3. Bágl Lowe Alpine Lightflite 25
Běžecký batoh vážící 400g. Měkká záda jsem vyztužil slabým kartónem a pak seděl na jedničku.  Dvě bederní kapsy  sloužily jako peněženka a pouzdro na foťák, který byl neustále při ruce.

Z další výbavy mohu doporučit Silk sack namísto spacáku, 220 g vážící goretexovou bundu Road Runner od HighPointu, síťované boty Merrell a merino wool trička. Celý blog je napsán a dán online přes Samsung Note II. Vše sloužilo výborně.

image

image

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s